Predmet - Government

3. března 2009 v 0:15 | Martin
Jeden ze sedmi předmětů v mém rozvrhu, který se mi každý den opakuje, se jmenuje Government - historie americké vlády a studie moci výkonné, zákonodárné a soudní.
Government je pro mě tak trochu neobvyklá hodina. Jako jedinou ji totiž mám s freshmen ročníkem, tj věk 14-15, a navíc nejnižší stupeň obtížnosti. Nevím proč mě tam zařadili, ale je to banda těch nejdrzejších a nejblbějších lidí na škole, co se o studia absolutně nezajimaj a nějaké špatně známky nebo tresty je v nejmenším nevzrusujou. Nejsem žádný rasista, ale fakt je, že ten největší bordel tam dělají dva studentíci tmavé pleti, konkrétně holka a kluk. Zatímco ostatní žáci v této třídě jsou poctivě hloupí, tyhle dva dělají vše za účelem nasrat učitelku a dělají to kvalitně.

Stejně jako všechny předměty i Government mám každý den, a tím pádem je dost času na vytvoření vztahů žák-učitel. Tyhle dva na tom pracují od začátku roku. Hodina začíná tak, že po zazvonění si Holka jako jediná nesedne, ale chodí po třídě a zpívá. Když se konečně i ona usadí, přijde na řadu Kluk, který nikdy nedělá "drill" (zahajovací cvičení) jako všichni ostatní, ale neustále mává rukou ve vzduchu a chce se učitelky na něco ptát. Ta ho pokaždé vyvolá, vyslechne, a s takovým rošťáckým úsměvem odpoví, že všechny dotazy budou až po drillu. Stejně tak se pravidelně každý den, cca pět minut po zahájení hodiny, přihlásí Holka jestli může jít na záchod. A každý den ji učitelka vyvolá, vyslechne, a sladce odpoví že ne, že nemůže. Až po drillu. To se pak Holka začne hádat, že potřebuje "definitely take a piss", nebo že už to nevydrží. Všichni ji ignorují až do doby, kdy se dostane k detailům co se stane až to nevydrží. To k ní pak učitelka po špičkách přijde, skloní se nad její lavicí a tiše ji šeptá že přeci nemůže být takhle hlasitá, a že se musí naučit brát ohledy na druhé, kteří se chtějí učit. Holka na ní řve "WHAT?" a učitelka dělá "pssst!"

Děti ale nejsou to hlavní proč je tahle hodina tak zvláštní. Lidí co chtějí dělat bordel se najdou všude, a i v tehle třídě je dost těch co jsou ticho a ucej se. Zvláštní je ale přístup učitelky. Kazdymu musí být po prvních pár hodinách jasný, že tyhle dva to dělají naschvál. A každý jiný učitel by to nějak řešil, ať už trestama, voláním rodičů nebo by na ne aspoň řval ať jsou ticho. Tahle učitelka ale neustále dělá, že je všechno normální, že se vůbec nic neděje a že dotaz k učivu nebo žádost na záchod je běžná věc, akorát je třeba zeptat se až po drillu. To že se to opakuje den co den nebere na vědomí, zarytě předstírá že vše je tak jak má být, že je harmonie v hodinách a že si to všichni moc užíváme. Tomu odpovídá i její chování - čím větší bordel ve třídě je, tím víc se chová jako zlatíčko, body nám strhává vždy s kamarádským úsměvem, a oznamuje že jsme propadli hlasem jako med. Mám ji docela rád a je mi ji trochu líto, protože je vidět že se moc snaží aby její hodiny probihaly normálně. Na druhou stranu i mě štve, když se na mě směje a švitoří: "today its zero, you need to be more organized Martin, haha"
Faktem ale zůstává, že s tímhle přístupem se problémů nezbaví nikdy. Jediný o co těm dětem totiž jde je donutit ji k emocím - řvát, brečet, vzekat se, prostě něco jinyho než ten sladký úsměv, něco čím by dala najevo že je taky jen člověk kterymu to vadí, a že by byla řada aby to skončilo. Jen v takovým případě jsou ty dva ochotny vzít ji "na milost" a být ticho. Ona si to ale nikdy nepřipustí, vše je přeci tak jak má být, a tak je to takový závod kdo dá víc. Zatím se učitelka drží, ale protože ty děti nemaj nic jinyho na práci než ji buzit a ona musí k tomu všemu učit, myslím, že nevyhraje.

Sice jsem řekl, že se učitelka nikdy nenaštve, ale jeden den byl výjimka. Bylo to asi před týdnem a zrovna jsme měli psát test. Jako obvykle to Holka zahájila pěvecky, tentokrát na to ale šla jinak. Jakmile viděla, že se učitelka otočila aby ji utla, předběhla ji a povídá; "Miss, you really NEED to get this under control, you know" Učitelka, která se přesně tohle právě chystala udělat, se zarazila. Holka pokračovala: "Did you ask me to sing? No? Then I need to stop. If I want to sing, I can do it at home, not when I am at school!"
Holka si byla vědoma úspěchu, všichni byli mrtví smíchy a učitelka vůbec nevěděla co říct. Nakonec se sebrala a že půjdou spolu na chodbu. Hrozně by mě zajímalo co se na té chodbě děje, protože k tomu se uchyluje jen zřídka. Aši si říkají vtipy, protože Holka se vždycky vrací hrozně rozesmátá. Tenhle den to musel být extra dobrý, protože když se po pár minutách vrátili, holka se chechtala úplně neovladatelné a musela si sednout aby se vůbec udržela při smyslech. Učitelka měla na tváří povzbuzující úsměv a dobrosrdečně rozdala pětky všem co neměli hotovej drill.

Protože jsou v téhle třídě všichni v pubertě, učitelka se snaží úporně vyhýbat veškeré sexuální tematice. To jde občas těžko, obvzlast když řešíme soudní případy ve kterých je tohle hlavní faktor. Je zajímavé, jak zdánlivě nepozorná třída dokáže včas rozpoznat místa, kde se může skrývat dobrodružství, a kde je jen nuda. Uprostřed výkladu se učitelka jen zmínila o nějakých fotkách co byly nalezeny v domě obětí a použity jako důkaz, a celá třída byla hned na nohou. Na otázku co na těch fotkách bylo učitelka odpověděla, že nějaká pochybná tematika, a chtěla pokračovat dál. Vsicni se ale hned chytli a takový zájem v hodině jsem ještě neviděl: každý se hlásil a vykřikoval: "what was it?" a "Was it porno??" Místo toho abychom všichni dostali bodíky za práci v hodině, učitelka se to snažila zamluvit a přejít k dalšímu případů. Už už to vypadalo že má vyhráno - její úsměv všude a mluvila a mluvila, když do toho všeho ta Holka zařvala: "To ji tam jako koukaly kozy nebo co??" Sice vubec nebylo jasný o kom mluví, ale i tak to bylo výborný. Bohužel tím to ale zkončilo - když se totiž po pěti minutách vrátili s učitelkou z chodby (obě ve výborně náladě), zájem třídy už opadl.

Až na tyhle občasné incidenty jsou ale hodiny government ty nejnudnější co mám. Neustále něco vyplnujem, opisujeme otázečky a píšeme odpovědi, za den dostaneme milión bodíků a další milión nám učitelka strhne, a to vše s úsměvem a robotickym povzbuzením. Vždy jedeme podle plánu a nic nás nemůže vyrušit z tématu hodiny - ani zvuk blití který občas někdo vydává když učitelka mluví, ani zpěv Holky. Po nějaké době se všichni tak unaví tímto stereotypem, že i Holka s Klukem jsou ticho, a to pak píšeme a usínáme a děláme drill za drillem. Ani poslední den školy před vánočníma prazdninama nebyl výjimka - ve všech ostatních hodinách jsme si povídali, jen v téhle nám učitelka rozdala další papíry. Nějakou dobu jsme se snažili nic nedělat, ale nakonec všichni podlehli jejímu optimistickému argumentu - jsou přece vánoce! A tohle, kromě téhle papírů s ukolama na prázdniny, je naše poslední government! Tak se dejme s chutí do toho...
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terus Terus | 4. března 2009 v 15:07 | Reagovat

haha,dobrej clanek!:D naprosto souhlasim, me frkli na zacatku do tridy algebra I takze naprosto vim o cem mluvis:D! a mela sem ve tride taky takovou Holku,ktera naprosto bez problemu sedela ve tride s nohama na lavici, jedla, rvala na ostatni, vyrusovala a kdykoliv se ucitelka pokusila ji srovnat -rozumej: "honey would u pleaaase stop it?" tak se zacla ohrazovat tim ze what the fuck?  ze ona je bejvala cheerleader takze ji nikdo nema co kecat do zivota... v ty tride sem vydrzela 2 tejdny:D

a jeste jedna perlicka-v nasem warm up (drill) byly priklady typu 7+(2-6)

2 . . | 6. března 2009 v 18:49 | Reagovat

krome toho ze si mirne vykrad rowlingovou je to slusnej clanek :-)

3 Martin Martin | 7. března 2009 v 4:00 | Reagovat

:) taky me to napadlo. Ale tahle neni jako umbridgova.. neni to svine, jen se snazi aby jeji hodiny probihali dobre. Pouzil jsem stejny vyrazy ale neni to ten typ

4 svikruhinska svikruhinska | 20. dubna 2009 v 0:38 | Reagovat

tak to je luxusni hodina...uplne si to dokazu predstavit.. ja mam takovou Holku v homeroom a uplne mi to tech 15min denne staci.. asi to nebude nahodou ze je taky afroamericanka..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama