Autonehoda

18. března 2009 v 23:24 | Martin

Dneska jsem viděl autonehodu. Stalo se to cca deset minut před koncem vyučování. Moje poslední hodina je matika, a protože to vše už umím z Čech, tak nikdy nic nedělám a jen koukám z okna. Viděl jsem to od začátku a bylo to drama.

Jako každý den touhle dobou začaly na školní parkoviště přijíždět školní autobusy a řadit se před východ. Nehoda se stala hned asi třetímu, který se chtěl taky zařadit před východ, když v tom mu začalo do cesty pomalu couvat nějaké osobní auto, co tam stálo zaparkované u kraje. Autobusák tedy zastavil a čekal, až auto vyjede. Jeho řidič si ale zřejmě gigantického žlutě natřeného autobusu za sebou vůbec nevšiml a pomalu couval stále víc a víc. Viděl jsem toho autobusáka, jak jen nevěřícně sedí a shůry na to kouká. Pak se ozvalo velice jemné "křup" a couvající auto okamžitě zastavilo. Zvuk to byl opravdu decentní, ale i tak se zřetelně rozlehl po naší tiché třídě. Všichni vzhlédli od práce a navalili se k oknům.

Obě dveře auta se rozlétly dokořán a z jedněch vylétl plešatý řidič a z druhých se po chvilce na chodník vylila obrovská ženská ve starých teplákách. To uvádím proto, že jsem tu u tlustých ženských vypozoroval přímou úměru mezi jejich vahou a stářím teplákových souprav. Jak někdo ve třídě poznamenal, byla to "big girl" a navíc už v letech. Oba se podívali na jejich prasklé brzdové světlo a začali něco volat na autobusáka. Ten vylezl a když zjistil, že ti dva viní z nehody jeho, příšerně se nasral. Začal na ně řvát taky a aby nebyl sám, zavolal si k sobě nějakého učitele, který právě vycházel že školy. Ten vůbec nevěděl, co s tím, a tak zavolal školního policajta.

Tím se věci konečně dostali do správných rukou. Pro pana Šerifa, který dělal kariéru řešením školních tahanic, byla tohle opravdová příležitost. Už za chůze vytáhl bloček, vše zapsal, vyslechl obě strany a pak zavolal posily. V Americe jezdí vždy dvě policejní auta najednou, to druhé je back-up" kdyby odpráskli to první. V každém autě sedí nejméně dva policajti, druhý je "back-up" kdyby odpráskli toho prvního.

Bohužel vám neřeknu konečný verdikt, protože v ten moment zazvonilo. Můj poslední pohled na scénu byl, jak to pořád řešili, a evidoval jsem: tři policejní auta (poslední patřilo školnímu policajtovi), celkem pět policajtů, dva řidiči, hora sádla, jeden učitel a asi deset kolemjdoucíc. Všichni stáli v kroužku a ukazovali na naprasklý kousek skla. Doufám, že je všechny zatknou a případ se dostane až k Supreme Courtu :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pierre Pierre | E-mail | Web | 24. března 2009 v 22:08 | Reagovat

"V americe jezdi vzdy dve policejni auta najednou, to druhe je "back up" kdyby odpraskli to prvni. A v kazdem aute sedi nejmene dva policajti, druhy je "back up" kdyby odpraskli toho prvniho."

:-D :-D masakr.. fakt skvele pises

2 Mikeska Mikeska | E-mail | 25. března 2009 v 17:29 | Reagovat

Prosimte, co se tam v ty matice ucite? Ja do USA letim v srpnu(od ASSE, furt nevim, esi si mam vzit matiku nebo ne. V Cesku jsem tak prumer... Muzes mi to prosim napsat na mail? Diky moc :-)

3 Bob Bob | 1. dubna 2009 v 21:43 | Reagovat

Mikeska: Nechci mluvit za Martina ale chodil jsem s ním na základku (Matematická třída) a vím že byl docela nadanej. Tak asi tak :D  (Sry Martine) :)

4 Martin Martin | 9. dubna 2009 v 20:56 | Reagovat

Jeje Bobe Dik! Ses taky nadanej! :) Ale ono osefovat pařezy nebylo zas tak tezky, kdyz si na to vezmes komisionalku:)
Jinak bereme triginometrii, tj funkce sin,cos,tg,cotg, sec a csc. Proste vse s trojuhelnikama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama